Soutěž - Boj o šerpy

O souteži

Dovednostní soutěž BOJ O ŠERPY je určena dětem a mládeži (prozatím) ve věku 6 – 17 let bez rozdílu pohlaví.

Cílem je získat postupně všechny čtyři šerpy soupeře, které má soupeř rozmístěny u pasu, na každé straně jsou dvě šerpy. Soupeři mají rozdílnou barvu šerp (modrá / červená) pro snadnou identifikaci bojovníků.  Pokud jeden z bojovníků získá šerpu, musí ji zvednout nad hlavu a následně je boj rozhodčím přerušen a přidělen bod.  

V zápase jsou zakázány jakékoli údery, kopy či páky a proto tento druh zápasu rozvíjí u dětí postřeh, dynamiku pohybu a fyzickou kondici. Zápas se odehrává ve stoje nebo na kolenou – tudíž je zakázán boj v leže nebo v sedě (jakmile se dotkne zápasiště jiná část těla než chodidla, kolena nebo dlaně rukou, je zápas přerušen).

Zápasištěm je tatami o rozměru 3 x 3 m, které má po celém obvodu bezpečnostní zónu v šíři 1 m. Zápasníci začínají zápas ve stoje, proti sobě, každý ve vzdálenosti 1 m od středu.

Pokud se zápasník v průběhu zápasu 3x ocitne mimo zápasiště, je trestán ztrátou šerpy. Rovněž tři napomenutí pro taktické vyhýbání se boji nebo nesportovní chování znamenají trest v podobě ztráty šerpy popřípadě vyloučení ze zápasu.

Zápas končí, když jeden ze zápasníků postupně získá všechny šerpy protivníka, vyprší čas zápasu 2 min., nebo jeden ze zápasníků nemůže bojovat.

Čistý čas zápasu – 2 min.

Věková kategorie

Dívky
Děti: 6-7 let, 8-9 let, 10-11- let
Dorost: 12-13 let, 14-17 let

Chlapci
Děti: 
6-7 let, 8-9 let, 10-11- let
Dorost: 12-13 let, 14-17 let

Smíšená kategorie – dívky a chlapci
6-7 let, 8-9 let, 10-11 let, 12-13 let, 14-17 let

V případě malého množství zápasníků v dané kategorii může rozhodčí přesunout zápasníky do vyšší nebo nižší kategorie popř.sloučit dívky a chlapce do stejné věkové kategorie

    Přihlásit se do soutěže!

     

    Věk (např.: 16 let)

    Kompletní pravidla