Taktické slaňování

Kurz je zaměřen na základy taktického slaňování, kde se naučíte základní uzlování, vytvoření jistících bodů včetně improvizovaných prostředků, vyzkoušíte si postup na laně vzhůru, slaňování pomocí osmy i slaňovací brzdy, překonání převisu na schodišti mezi patry budovy, záchrana lezce … Výstup – certifikát účastníka kurzu.

Obsah akce

Základní teorie nezbytná pro bezpečnost, seznámení s potřebným vybavením, vázání základních uzlů, tvorba kotvení v budově, slaňování za pomocí osmy i slaňovací brzdy, výstup k lezci po laně směrem nahoru.

Potřebné vybavení

Pohodlné oblečení – dlouhé kalhoty a rukávy (civil nebo taktické), které se může zamazat, pevná obuv, brýle, rukavice. Budova taktiky není vytápěná, proto volte vhodné oblečení s ohledem na počasí.

Další vybavení v rámci kurzu: Slaňovací úvazek, 4x karabina, slaňovací osma a brzda, smyce, 30 – 40 m dlouhé statické lano, přilba, brýle, rukavice, popř. chrániče kolen – zajišťuje SDTDK.
Pokud máte vlastní vybavení v řádném technickém stavu, můžete ho použít.

Časová dotace

Sraz v 9 hod. …. Doba kurzu je závislá dle počtu účastníků cca 6 – 7 hod.

Místo konání

Budova taktiky – Slovany, Dvůr Králové nad Labem

Sraz v naší tělocvičně: SDTDK, Slovany 3051, 544 01  Dvůr Králové nad Labem – Zde se máte možnost převléknout, předáme vám potřebné vybavení a přesuneme se na místo budovy taktiky.

Strava

Strava není součástí kurzu a doporučujeme studené občerstvení (sušenky, potravinové dávky, konzervy …) a dostatek pití s ohledem na počasí. Čaj / káva v režii kurzu na budově taktiky. Na stravu bude vyhrazen čas cca 30 min. v době oběda.

Dotazy

Vaše dotazy zasílejte na náš mail: sdtdk@seznam.cz a instruktoři na ně budou zpět reagovat.

V tuto chvíli jsou vypsány termíny :

 14. 07. 2024 

                      čas 9 – 15 hod

 

 08. 06. 2024  –  NAPLNĚNO

                      čas 9 – 15 hod

  Zaregistrovat se na seminář / kurz!

   

  Věk (např.: 16 let)

  Vyberte seminář / kurz

  Cena akce

  1400,- Kč / os